Kredyt pod hipotekę a pomoc w placówkach bankowych

Kredyt pod hipotekę a pomoc w placówkach bankowych

Biorąc kredyt pod hipotekę należy korzystać z pomocy fachowców!


Promowanie banku może mieć dwojaki wpływ na lojalność klienta. Z jednej strony nagminnie stosowana reklama, ukazująca nowoczesność i kompleksowość oferty oraz pozytywnej opinii o banku, korzystnie wpływa na poziom lojalności - ma to również zastosowanie, jeżeli chodzi o kredyt pod hipotekę http://www.actum-finanse.pl/oferta/szczegoly/flagowa-pozyczka-actum. Z drugiej strony jednak, przekazywanie informacji o ofercie, gdzie przez to podnoszony jest poziom wiedzy klientów, może skłonić ich do zmiany banku. Należy raczej stosować reklamę, która koncentruje się na pozytywnym wizerunku banku oraz jego jakości obsługi. Jak pokazują wyniki badań z ostatnich lat banki osiągają lepsze wyniki, gdy kładą większy nacisk na kontrolę kosztów oraz dbają o krótkookresową rentowność.


Ważnym elementem jest też, aby dokonywać selektywnego wyboru grupy docelowej klientów, z którymi będą rozwijać się relacje. W obecnych czasach, młode osoby nastawione są na bankowość internetową czy mobilną aplikację. Niestety, nie w każdym banku to jest. Jednak przewagę ma kontakt i rozmowa na żywo z młodym człowiekiem, dopiero co zakładającym konto. Później ta bankowość internetowa lub mobilna staje się dla nich ważniejsza. Jednak kredyt pod hipotekę to szczególny rodzaj pożyczania pieniędzy i należy radzić się specjalistów.


Do pierwszego w klasyfikacji pracowników banku można zaliczyć agenta kredytowego. To jego zadaniem jest zdobywanie jak największej ilości klientów, którzy chcą zaciągnąć kredyt w danej sieci bankowej. Agenta zadaniem, jest także utrzymywanie kontaktu z tymi klientami, którzy należą już do danego banku. Powinien także potrafić opisać i reklamować oferty, które oferuje jego bank, np. takie jak lokaty, konta, kredyty. Jednak, aby zostać takim agentem kredytowym, należy mieć wykształcenie w kierunku ekonomicznym oraz posiadać prawo jazdy kategorii B. Osoby zatrudniające na to stanowisko, często patrzą na doświadczenie w pracy o charakterze doradcy lub przedstawiciela. Ważne jest też, aby osoba znała obsługę komputera, znała rynek finansowy i obsługę aplikacji internetowych oraz umiała prowadzić negocjacje. Agent kredytowy musi się cechować: dyspozycyjnością, bardzo dobrą organizacją pracy własnej, a także doskonałą umiejętnością analitycznego myślenia oraz utrzymywanie dobrych relacji z klientami. Praca takiego agenta kredytowego wiąże się z dużą ilością kontaktów z ludźmi. Jego miejscem pracy jest biuro lub praca w terenie, gdzie jeździ do firm lub klientów decydujących się na kredyt pod hipotekę.


Agent Kredytowy to zawód, w którym pracujący ma obowiązek znaleźć jak najwięcej klientów, na przykład takich którzy chcąc uzyskać kredyt, dla jednej z sieci bankowych. W obowiązku samego agenta jest, na przykład stały kontakt ze zdobytymi klientami, podpisywanie umów z nowo zdobytymi klientami oraz jak najlepsze dbanie o aktywnych już klientów. Agent taki również powinien mieć zdolności do przekonywania do siebie ludzi i reklamowania ofert produktów (kredyty, konta, lokaty) w taki sposób aby, klient kupił od niego jak najwięcej. 


Dobry Agent Kredytowy powinien być wykształcony w kierunku nauk ekonomicznych, musi mieć minimum zdaną maturę. Ważnym elementem jego pracy jest również prawo jazdy kategorii B. Bardzo pomocne w tej pracy jest także doświadczenie w tej branży w charakterze przedstawiciela banku lub doradcy finansowego ukierunkowanego na kredyt pod hipotekę. Osoba w tej roli musi, między innymi: dobrze sobie radzić z obsługą komputera, być na bieżąco jeśli chodzi o obsługę aplikacji internetowych, znać dobrze lokalny rynek finansowy, umieć tworzyć atmosferę do rozmowy oraz posiadać umiejętności negocjacyjne. 


Dobrze też, aby potrafił robić bazy danych. Ważnym także jest, aby pracownik tego typu posiadał dobrze rozwinięte cechy: kooperatywności, był dyspozycyjny od rana do wieczora, bardzo dobrej organizacji swojego trybu pracy, a także umiejętności myślenia jak klient. Ważną i potrzebną umiejętnością jest tu też zdobywanie i utrzymanie pozytywnych relacji nawet z trudnymi klientami. Taki Agent nie ma stałego miejsca pracy. Przeważnie jego miejscem zarabiania pieniędzy jest biuro agencji, ale dużo częściej jednak praca w terenie - wizyty w firmach, bankach a także bezpośrednie kontakty z klientem w odniesieniu do kredyt pod hipotekę. Plusem tej pracy jest jej nienormowany czas. Agent nie pracuje od 8 do 16. On jest w pracy cały czas. Klienci odzywają się cały czas. Praca jako agent kredytowy wiąże się ze stałym kontaktem z ludźmi. Agent nie może być więc mizantropem. Pracownik tak jak wszędzie ma możliwość osobistego rozwoju zawodowego, na przykład poprzez szkolenia czy różne kursy.