XIII Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą
"Święci i Bohaterowie" 3-4 czerwca 2017 r.

Strona główna Aktualności
     Aktualności
(wykłady, wystawy, edukacja, koncerty i spektakle)
 
3-4 czerwca br. to data, kiedy odbywać się będzie trzynasta już edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą. Głównym organizatorem tej sprawdzonej już imprezy jest Starostwo Powiatowe w Słupcy oraz Stowarzyszenie „Unia Nadwarciańska”.
Przygotowania do tegorocznego Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie ruszyły pełną parą. Pierwsze spotkanie w sprawie organizacji XIII edycji festiwalu odbyło się 21 lutego w Starostwie Powiatowym w Słupcy.
 
 
 
 
 
sobota 04.06. godz. 17:15 „Bitwa bohaterów” – inscenizacja walk wczesnośredniowiecznych

niedziela 05.06. godz. 12:30 „Bitwa bohaterów” – inscenizacja walk wczesnośredniowiecznych
sobota 04.06 w godzinach 10.00-18.00
niedziela 05.06 w godzinach 10.00-16.30
Już dziś zapraszamy na koncert pt. "Viator" który odbędzie się w Klasztorze o godz. 16:00.
Studentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Turystyka i Rekreacja, piszę pracę licencjacką pod tytułem "Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą jako przykład odtwórstwa historycznego". W związku z tym zwraca się z prośbą wypełnienia ankiety
Informujemy że zgłoszenia stoisk komercyjnych na XII Ogólnopolski Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie przyjmuje Pan Przemysław Waszak pod numerem telefonu 505630385.
Wielkimi krokami zbliża się dwunasta już edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Warta, którego głównym organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Słupcy.  Festiwal 2016 przebiegać będzie pod hasłem „Święci i bohaterowie”.
 
Przygotowania do XI Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą idą pełną parą. 21 maja, w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie odbyło się spotkanie organizatorów festiwalu z wszystkimi podmiotami i osobami zaangażowanymi w jego przygotowanie.
(wykłady, wystawy, edukacja, koncerty i spektakle)
 
XI OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL KULTURY SŁOWIAŃSKIEJ I CYSTERSKIEJ
W LĄDZIE NAD WARTĄ


6 – 7 czerwca 2015 roku
Przygotowania do tegorocznego Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie ruszyły pełną parą. Pierwsze spotkanie w sprawie organizacji XI edycji festiwalu odbyło się w środę (tj. 11 lutego) w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie.
"TARGI, JARMARKI I ODPUSTY" 31 maja - 1 czerwca 2014 roku
Ostatnie już ustalenia organizatorów X edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie zapadły 12 maja, podczas wizji lokalnej.
 
 
 
 
 
 
 
 
Mimo że tegoroczny Ogólnopolski Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą odbędzie się dopiero za 80 dni, najwyższa już pora, by zwierać organizacyjne szyki. Dlatego też na zaproszenie, wystosowane przez Starostę Słupeckiego do wszystkich współorganizatorów, by spotkać się 12 marca w Sali Herbowej Starostwa i rozmawiać o programie oraz niezbędnej logistyce tego rokrocznie najważniejszego promocyjnego wydarzenia, zostało przyjęte przez odpowiedzialne gremia.
X Ogólnopolski Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą
31 maja – 1 czerwca 2014 roku
 
Przedfestiwalowe, ostatnie już ustalenia organizatorów IX edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie zapadły 15 maja, podczas tzw. wizji lokalnej.
 
 


 
Nowością tegorocznej edycji naszego festiwalu będzie „Forum Lokalne”, w którym dzieci i młodzież a także mieszkańcy Lądu i ziemi słupeckiej przedstawią własne dokonania oraz znajdą okazję do popisania się wiedzą o swojej małej ojczyźnie. Znajdzie się również czas na dyskusje o współczesnych problemach lokalnych społeczności.
Po kilku „nieformalnych” (acz równie ważnych, bo koncepcyjnych) spotkaniach organizatorów kolejnej IX edycji Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie, 25 marca doszło do spotkania oficjalnego – na Sali Herbowej, w obecności szerokiego gremium odpowiedzialnych za różne elementy „festiwalowej układanki”. Poza pracownikami ze Starostwa Słupeckiego, debatowali archeolodzy z zaprzyjaźnionego Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, przedstawiciele gminy Lądek oraz p. Mirosław Słowiński, p. Krzysztof Stachurski, ks. ekonom z Wyższego Seminarium Duchownego w Lądzie i osoby delegowane z lokalnych stowarzyszeń.
Hasłem przewodnim tegorocznego festiwalu są "Wioski i parafie", zatem wspólnoty lokalne oraz ich znaczenie w średniowiecznej Polsce i Europie będą głównym tematem IX Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą. Nieprzypadkowo wobec tego logotypem imprezy jest św. Mikołaj, patron parafii lądzkiej.
 


     czytan : 28994